Lexicon Schilders 1850-1950

         Onze huidige collectie / Ons archief

Constant Artz
Lizzy Ansingh
Karel Appel Jan A. de Boer
Nicolaas Bastert Reinier Sybrand Bakels
Victor Bauffe
Willy Bleys
Jan Bleys Cyriacus Bleys
Wim Bos
Frans Boers
Dirk Breed
Chris de Bruyn junior
Cornelis de Bruin Ans van den Berg
Nicolaas Bruijnesteijn
Kees Boendermaker  Clara Colnot
Arnoud Colnot
Karel Colnot
Charles Dankmeijer Jacobus Doeser
Henk Dekker  G.J. Delfgaauw
A. van Doorn Dr J. G. M. Delfgaauw
H. J. Duiverman Theo Goedvriend
Otto Eerelman
H. Endlich D.H.W. Filarski
Jacob Eriks  Herman Gouwe
Paul Gabriel A.M. Geijp
Arnout van Gilst A.M. Gorter
Leo Gestel J.W. Gruyter
Cor Holthuysen
Matthijs Hage Gerard Hageman
Abraham Hulk jr.  Jaap Hiddink
Hollandse school Frans Hoos
H.A. Jaarsma
André Idserda
W.G.F. Jansen Gerrit van Jeveren
Lodewijk Johannes Kleijn
Tinus de Jongh
Hein Auke Kray
Oene Romkes de Jongh
Willem Koningstein J.H. Kaemmerer
Cornelis Kuypers J. Knikker jr.
J.S. Knikker sr.
Antony Keizer Jan Kelderman
Jan Korthals Hermanus Koekkoek jr.
Engel Jan Luidinga Jan H.B. Koekkoek
H.C. Kranenburg Jan van Lijnschooten
Martinus Jacobs Nefkens  Dirk Kruizinga
Willem Noordijk
Henk van Leeuwen van O.


Sientje-Mesdag van Houten Johannus Nicolaas jr
Hendrik van Langen Hendrik Willem Mesdag
W. Markenstein M.H. Mackenzie
J.J. Moolhuizen J.H. van Mastenbroek
Daan Muehlhaus
Tilly Moes
G.A.L. Morgenstjerne Munthe Cor Noltee
Evert Moll
Dirk Nap
Johannes van der Molen
Hendrik poeder
Willem Hendrik van Norden
Frans Nols Theodorus van Oorschot
Harm Jan Oostendorp
Dirk Douwe Osinga
Leo Rikmenspoel Marie van Regteren Altena
A.G. Hulshoff Pol Willem Cornelis Rip
Evert Pieters Jan van Rhijnnen
 Willem Roelofs Frans Ruwel
 Coba Ritsema Willem Elisa Roelofs
Frans Ronda Chris Snijder 
 Dirk Roggeveen G.F. van Schagen
J.F. van Rossum du Chattel P.P. Schiedges
Jaap Sax David Schulman
J.F.C. Scherrewitz
Dirk Smorenberg
A.P. Schotel Jan Jacob Spohler
A. van der Sloot Louis van Soest
Willy Schoonhoven van Beurden
Hobbe Smith
Jacoba Surie

Lammert van der Tonge Albert Torie
Ad Blok van der Velden
Ben Viegers
Adrianus Volkers
Pieter Veenenbos
Paul van der Ven Cornelis Vreedenburg
Petrus Gerardus Vertin  Jeanne Wasch
Martin van Waning Kees van Waning
Matthieu Wiegman Willem Johannus Weissenbruch
Jan Hendrik Weissenbruch
Henk Welther
Piet van Wijngaerdt
G. Westermann
Froukje Wartena  A. Wildeboer
Roel Wildeboer
Willem Witjes
Van de Wetering de Rooy   Hendrik Weegewijs
Marinus Zwart Adrianus Johannus Zwart
Pieter Roelof Zwiers
Arie Zuidersma


Schilders na 1950:
Floris Brinkman Jan Makkes
Ineke Meijer

Philip Frinks
Lydia de Loos
Piet van Oosterum



 

Kunstaardewerk  

Art-deco, Gouda en plateel:

 

Eerste Steenwijkse Kunst-Aardewerk Fabriek ESKAF  

Potterie de driehoek  / Huizer bont

Gouda, Flora Aardewerk

Gouda, NV Plateelbakkerij Zuid Holland

Gouda, Kon. Hol. Pijpen- en Aardewerkfabr. Goedewaagen

Gouda, Kunstaardewerk Fabriek Regina